I NIEDZIELA ADWENTU: ADORACJA EUCHARYSTYCZNA PDF Drukuj

Panie Jezu Chryste, obecny w Najświętszym Sakramencie, przyjmij nasze uwielbienie i dziękczynienie za Dar Chleba Żywego, który przed chwilą przyjęliśmy, ku pokrzepieniu naszych dusz. Podczas każdej Mszy świętej ołtarz staje się naszym Betlejem, gdzie przychodzisz na świat. To Twój Ojciec tak zadecydował, byś narodził się jako Człowiek. On wybrał dla Ciebie Matkę i przez Nią wprowadził Cię w ludzką rodzinę.
Tak jak Maryja trwamy w oczekiwaniu na Twoje przyjście. Święty czas adwentu, ma nas przygotować na godne przeżycie tego największego wydarzenia w dziejach ludzkości. W najbliższych dniach przeżyjemy łaskę kolejnych rekolekcji, porusz serca i umysły wszystkich parafian, jeśli potrzeba to przynaglij tych , którzy są opieszali i obojętni- byśmy na tych przygotowaniach byli wszyscy jak przystało na rodzinę parafialną.
Bo Ty przychodzisz do każdego z nas i chcesz, aby nasze serca nie były zimnym, brudnym żłobem, ale wysprzątanym, przytulnym mieszkaniem, godnym tak Wielkiego Domownika. Uzdolnij nas swoją łaską, byśmy potrafili i chcieli zmieniać się na lepsze.
W tym adwentowym czasie Kościół daje nam za wzór Maryję, prostą, posłuszną woli niebieskiego Ojca dziewczynę, która staje się Matką Syna Bożego. Bóg postawił Maryję w trudnej sytuacji: Zwiastowanie przez Archanioła Gabriela niesamowitej nowiny; trudna, lecz pełna wiary odpowiedź Bogu na powołanie; obawa zniesławienia w oczach ludzi; urągające warunki w miejscu narodzin Boga – Człowieka. A jednak tę właśnie dziewczynę Bóg sobie wybiera bo zna jej serce, widzi ile w nim modlitwy, widzi jak oczekuje ona przyszłego Mesjasza; Bóg widzi ile w niej miłości. Tęsknota Maryi, jest tak wielka, jej miłość jest tak przeogromna, jej zanurzenie się w Bogu jest tak głębokie, że ta córa Izraela stała się nosicielką oczekiwania całego swojego narodu. Oto być może pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać, kiedy patrzymy na Maryję: "Panie Boże, czy ja na Ciebie czekam? Czy ja w tym czasie adwentu otwieram dla Ciebie swoje serce? Czy moja miłość do Ciebie wzrasta? Czy chodzę na roraty z miłości do Jezusa? Czy chociaż o nich pomyślałem? Czy podjąłem jakieś postanowienie, jako zewnętrzny znak oczekiwania serca? Czy trwam w nim? Czy wzmagam swoją modlitwę? Jeśli moje oczekiwanie jest wciąż za małe, wznieć we mnie pragnienie, rozpal gorliwość, wzbudź oczekiwania!...". Szczęśliwi owi słudzy, których Pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Maryja, zwykła dziewczyna z Izraela, nosi to w sercu i uczy nas tego. Jej zaufanie Bogu w tak trudnej sytuacji przyniosło błogosławione owoce dla całej ludzkości.
Dlatego Maryja jest wzorem postawy dla wielu ludzi, którzy borykają się z różnymi życiowymi problemami. Każdemu z nas potrzebne jest zaufanie „Nadziei, wbrew nadziei!”, potrzebna jest wiara w to, że Bóg potrafi wyprowadzić dobro, nawet z najtrudniejszych sytuacji w których się teraz znajdujemy, które obecnie być może boleśnie przeżywamy. Maryja nie byłaby w stanie sprostać temu wielkiemu powołaniu, gdyby nie odpowiedzialna postawa św. Józefa – Jej Oblubieńca. Św. Józef jako roztropny i wrażliwy człowiek, potrafił roztoczyć troskliwą opiekę nad Maryją i Dzieciątkiem. Tak bardzo potrzeba w naszych rodzinach odpowiedzialnych postaw ojców, którzy staną ponad własnym egoizmem i wygodą, którzy będą potrafili walczyć z nałogami trapiącymi wiele polskich rodzin, którzy oprą się pokusie zdrady, niewierności , nieuczciwości i oddalenia swojej żony – matki swoich dzieci. I na odwrót. Panie Jezu, który doznałeś pełnej miłości opieki św. Józefa, błogosław ojcom naszych rodzin. Błogosław ludziom, którzy mądrymi ustawami, szczerze chcą wspierać świętą instytucję rodziny, dla dobra i świetlanej przyszłości naszej Ojczyzny. Błogosław nam.
 
Msze święte
 
w niedziele:
8.00; 10.00;
11.30; 17.00
 
w święta:
8.00; 18.00

    w dni powszednie
18.00  
  


 
Parafia Narodzenia N.M.P.
Dąbrowica 132
21- 008 Tomaszowice
e-mail

Kancelaria parafialna
czynna:
Czwartek 17:00-18:00
Piątek 17:00-18:00
Sobota 17:00-18:00

Tel: 081-5020893

Nr konta:
BS Cyców O/Jastków
71 81911042 2008
8000 4987 0001

 


ADMIN