OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PDF Drukuj

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocy (rok B), 9 maja 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym cieszymy się, że 18 dzieci z naszej parafii przystępuje do I Komunii Świętej. Dziękuję Rodzicom za katolickie wychowanie tych dzieci, a Pani Katechetce Hannie, Księdzu Andrzejowi i Siostrze Maryli za trud przygotowania ich do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Ponadto, dziękuję Rodzicom za uporządkowanie terenu wokół kościoła i piękne udekorowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. W Białym Tygodniu dzieci i ich bliscy będą gromadzili się na Mszy św. o godz. 18.30.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Zapraszamy na próbę przed tą uroczystością – we wtorek (11.05.2021) o godz. 16.30.

3. We czwartek, 13 maja przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. W tym dniu o godz. 19.00 połączymy Nabożeństwo majowe z Różańcem fatimskim w intencji mieszkańców Kolonii Warszawskiej.

4. W piątek obchodzimy święto św. Macieja, Apostoła.

5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy modlili się o dobre plony i błogosławieństwo dla rodzin z Płouszowic Kolonii.

6. Na cmentarzu został ustawiony drugi kontener z dużymi otworami, do którego należy wrzucać stare wieńce. Proszę, aby od tej pory niczego nie pozostawiać za ogrodzeniem – na terenie, gdzie wkrótce będą powstawały nowe groby. W niedługim czasie z cmentarza zostanie usunięty gruz. Jeśli jakaś osoba chciałaby go wykorzystać np. do utwardzenia terenu, to proszę o pilny kontakt. Przypominam również, że sprawy związane z prawem do dysponowania grobami można regulować w kancelarii parafialnej w każdy czwartek, piątek i sobotę od godz. 15.30 do 16.30.

7. Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali osobiście lub za pośrednictwem konta bankowego (nr konta znajduje się na stronie internetowej) ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły: 3x50 PLN, 2x100 PLN, 150 PLN i 200 PLN.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Irena Zawada. Jej pogrzeb odbędzie się w parafii w Mełgwi. Wieczny odpoczynek... 

 

************************************ 

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocy (rok B), 2 maja 2021 r.

1. Bóg zapłać za ofiary tacowe przeznaczone na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Przez cały maj będzie trwała zbiórka do puszki Caritas na Wakacyjne Dzieło Pomocy „Nadzieja Radości”.

2. Jutro obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, dlatego zachowujemy niedzielny porządek nabożeństw. Po Mszy św. o godz. 8.00 odśpiewamy Litanię Loretańską. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy o dobre plony i błogosławieństwo dla rodzin mieszkańców Kolonii Warszawskiej, a w przyszłą niedzielę mieszkańców Dąbrowicy Wieś.

3. W czwartek przypada święto św. Jakuba i Filipa, Apostołów.

4. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej. Jest to dzień imienin naszego abpa Stanisława. W sobotę od godz. 9.00 rozpocznie się spowiedź dla dzieci przed I Komunią Świętą.

5. W przyszłą niedzielę pierwsza tura dzieci przystąpi do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.00, a druga o godz. 12.00 (przesunięta Msza św. z godz. 11.30). Dzieci obchodzące w tym roku Rocznicę I Komunii Świętej, zgromadzą się w niedzielę 16 maja br. na Mszy św. o godz. 11.30.

6. Od niedawna w naszej miejscowości funkcjonuje Dom Dziecka Dworek w Dąbrowicy, w którym wraz z opiekunami mieszka 14 dzieci w wieku od 4 do 21 lat. Pan Sołtys zauważył, że miłym gestem naszej otwartości na nowych mieszkańców byłoby przekazanie im roweru, hulajnogi, deskorolki albo rolek, które posiadamy w idealnym stanie, a teraz już z nich nie korzystamy. Jeśli ktoś chciałby podzielić się z dziećmi radością „dwóch kółek” proszę, aby skontaktował się z Panią Koordynator domu (Dąbrowica 140a, tel. 500 593 160).

7. Dzielę się dobrą wiadomością, że reklamacja w sprawie faktury za energię elektryczną z trzech lat została uznana i kwota należności zmniejszyła się o ¼. Dziękuję w tym miejscu naszemu Parafianinowi - prawnikowi, który nieodpłatnie przygotował tekst reklamacji. Oprócz bieżących faktur, za fakturę zaległą parafia musi zapłacić 27 645 PLN. W czasie rekolekcji i w ramach sprzedaży czasopisma Echo Dąbrowicy udało się zgromadzić kwotę 8 387 PLN. Proponuję, aby tacę z II niedzieli miesiąca przeznaczyć właśnie na ten cel.

8. W minioną środę Rada duszpasterska zatwierdziła Regulamin Cmentarza. Dotychczas pieniądze na utrzymanie cmentarza składali wierni obecni na niedzielnej Mszy św. w naszym kościele, a pozostałe osoby, które mają groby bliskich na cmentarzu nie ponosiły żadnych kosztów związanych między innymi z wywozem pozostawionych przez siebie śmieci. Była to sytuacja głęboko niesprawiedliwa, a przyjęty Regulamin ją zmienia. Rada Parafialna uwzględniając bieżące wydatki związane z utrzymaniem cmentarza (wywóz śmieci, koszenie trawy, konieczna wycinka drzew, wywiezienie pozostawionego gruzu i starych płyt nagrobnych, ubezpieczenie cmentarza, opłaty za wodę i energię elektryczną itp.) oraz przyszłe wydatki związane z poszerzeniem terenu cmentarza (opłaty za dokumentację, przygotowanie terenu, wykonanie odwodnienia, zabezpieczenie skarpy, postawienie ogrodzenia itp.) ustaliła kwotę corocznej opłaty za użytkowanie grobu w wysokości 50 PLN. Na stornie internetowej parafii (http://www.parafia-dabrowica.pl) pojawiła się zakładka Cmentarz, gdzie można odnaleźć tekst Regulaminu, szczegółowy Wykaz opłat oraz interaktywną Mapę ze zdjęciami i numerami poszczególnych grobów. Przeprowadzona inwentaryzacja umożliwia założenie Księgi cmentarnej, w której znajdą się informacje o grobach i ich dysponentach. Zapraszam każdego, kto chciałby uregulować w tej księdze swoją sytuację prawną – jako dysponent grobu (procedura jest bezpłatna; jeśli ktoś posiada dokument dotyczący grobu wystawiony przez proboszcza, to warto go przynieść ze sobą). Zapraszam do kancelarii parafialnej w każdy czwartek, piątek i sobotę w godz. 15.30 – 16.30, czyli na godzinę przed normalną pracą kancelarii.

9. Dziękuję Parafianom, którzy pracowali na rzecz naszej wspólnoty:
 Osobie, który podjęła działania, aby ratować bukszpany przy plebanii i na cmentarzu;
 Osobie, która przygotowała parafialną kosiarkę do nowego sezonu;
 Osobie, która posadziła kwiaty na rabacie przed wejściem na plac kościelny. 
Dziękuję także Rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii Świętej za inicjatywę posprzątania w najbliższy piątek przed południem świątyni i terenu wokół kościoła.

10. Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali osobiście lub za pośrednictwem konta bankowego (nr konta znajduje się na stronie internetowej) ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły: 2x50 PLN, 100 PLN i 2x200 PLN.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego, są również dostępne Promyczek Dobra dla dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej i Mały Promyczek dla najmłodszych. 

12. Przed 2 dniami odszedł z naszej wspólnoty śp. Andrzej Kotowski. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 16.00. Wieczny odpoczynek...

 

************************************ 

 
Msze święte
 
w niedziele:
8.00; 10.00;
11.30; 17.00
 
w święta:
8.00; 18.00; 19.00

    w dni powszednie
18.00; 18.30  
  


 
Parafia Narodzenia N.M.P.
Dąbrowica 132
21- 008 Tomaszowice
e-mail

Kancelaria parafialna
czynna:
czwartek, piątek, sobota
16:30-17:30

Tel: 081-5020893

Nr konta:
BS Cyców O/Jastków
71 81911042 2008
8000 4987 0001

 


ADMIN