OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PDF Drukuj

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła, 1 sierpnia 2021 r.
________________________________________________________________________


1. Sierpień w Kościele w Polsce od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji, w którym nie tylko wiele osób powstrzymuje się całkowicie od spożywania alkoholu, ale także podejmowana jest szczególna refleksja nad przyczynami problemów różnorakich uzależnień.

2. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 10.00.

3. Jutro (w poniedziałek) można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany Porcjunkula, nawiedzając kościół parafialny i pobożnie odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek miesiąca rozpocznie się o godz. 19.00.

5. W piątek obchodzimy święto Przemieniania Pańskiego. Msze św. będą celebrowane o godz. 8.00, 18.00 i 19.00. Odwiedziny chorych będą trwały od godz. 9.00 – proszę o zgłoszenie osób chorych oczekujących w tym dniu na posługę sakramentalną. Od godz. 17.15 będzie istniała możliwość skorzystania w kościele z sakramentu pokuty i pojednania, a bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo I piątkowe.

6. W I sobotę nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem odprawimy o godz. 19.00.

7. W dniach 19-22 sierpnia br. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje już IX edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczyć spotkań formacyjnych, zabaw i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMALu zagoszczą o. Tomasz Nowak oraz zespół: "NiemaGotu". Całość wydarzenia odbywać się będzie zgodnie z zaleceniami reżimu sanitarnego. Więcej informacji dostępnych jest w gablocie i Internecie. Chętnych na udział w poszczególnych dniach wydarzenia (z noclegiem lub bez) proszę, o zwracanie się z pytaniami do ks. Michała.

8. Dnia 21 sierpnia br. zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej do udziału w spotkaniu integracyjnym w Nałęczowie. W programie między innymi: Eucharystia, spacer z przewodnikiem po zabytkowym Cmentarzu parafialnym i po Nałęczowie oraz obiad w Domu Rekolekcyjnym Jabłuszko za 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

9. Na stoliku pod chórem wyłożone są ulotki informacyjne o tym, dlaczego warto i gdzie w naszej gminie można zaszczepić się przeciw COVID-19. Zachęcam do zapoznania się z tym folderem.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Aleks Zaguła, kawaler z par. tutejszej i Marta Dziewulska, panna z par. w Konopnicy – zapowiedzi II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

11. Wczoraj w naszym kościele zawarli związek małżeński Magdalena Góźdź i Dariusz Barczak. Szczęśliwi Nowożeńcy ofiarowali naszej wspólnocie kwiaty, które ozdabiają prezbiterium – jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

12. Dziękuję Mieszkańcom Dąbrowicy nr 101-120, którzy złożyli ofiarę na kwiaty w wysokości 290 PLN. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 11.30. W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 121-140, a Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

13. Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali osobiście lub za pośrednictwem konta bankowego (nr konta znajduje się na stronie internetowej) ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionych dwóch tygodniach wpłynęły: 50 PLN, 100 PLN, 2x200 PLN i 1000 PLN.

14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

 ************************************ 

 

 
Msze święte
 
w niedziele:
8.00; 10.00;
11.30; 17.00
 
w święta:
8.00; 18.00; 19.00

    w dni powszednie
18.00; 18.30  
  


 
Parafia Narodzenia N.M.P.
Dąbrowica 132
21- 008 Tomaszowice
e-mail

Kancelaria parafialna
czynna:
czwartek, piątek, sobota
16:30-17:30

Tel: 081-5020893

Nr konta:
BS Cyców O/Jastków
71 81911042 2008
8000 4987 0001

 


ADMIN