2 listopada, Wszystkich wiernych zmarłych PDF Drukuj

A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. (Mdr 3,1)

 

Dziś, we wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych, Bóg kieruje naszą uwagę na tych, którzy naznaczeni znakiem wiary, weszli przed nami do życia wiecznego. Dzień Zaduszny poświęcony jest

tym wszystkim, których znaliśmy i kochaliśmy oraz niezliczonej rzeszy innych - tych, którzy prowadzili przykładne życie chrześcijańskie, i tych, których wiara znana było jedynie Bogu. Chociaż każdy z nich szedł do Boga swoją indywidualną drogą, było coś, co łączyło ich wszystkich - każdy z nich doświadczał w życiu jakiegoś cierpienia, ucisku, utrapienia. Bo taki jest los wszystkich ludzi!

To zrozumiałe, że dla większości z nas utrapienia i nieszczęścia mają wydźwięk negatywny. Jednak dzisiejsze pierwsze czytanie pozwala nam spojrzeć na nie z innej perspektywy. Mówi ono, że głupi widzą śmierć jako ostateczną klęskę, podczas gdy mądrzy rozumieją, że umarli są w ręku Boga, a ich życie dopiero się zaczyna.

Wszyscy znamy ludzi, których serca zamknęły się, a nadzieja osłabła z powodu przeżywanych nieszczęść i trudności życiowych, którzy stali się zgorzkniali i zgryźliwi. Być może przygniata ich żal i poczucie winy. Jak refren powtarzają pytanie: „Dlaczego tak się stało?", „Gdyby tylko...", co sprawia, że są niezdolni iść naprzód, gdyż nie widzą przed sobą przyszłości i wydaje im się, że są poza zasięgiem miłosierdzia Boga.

Jednakże są i tacy wierzący, którzy dzięki cierpieniu pogłębili swoją miłość do Boga i umocnili swoją ufność. Odrzucając niepokój i zwątpienie, ugruntowali swoje serca w miłości Boga, wierząc, że On jest z nimi we wszystkim, co ich spotyka. Są wdzięczni za wszystkie otrzymane dobro, nie skupiają się jedynie na własnych problemach, lecz wychodzą z pomocą do innych.  

Jak reagujesz, gdy spotyka cię nieszczęście?  Jak reagujesz na obecne wyzwanie w twoim życiu? Nie pozwól, aby cię one przygniotły, ani nie zamykaj się w sobie. Niech raczej staną się dla ciebie okazją do pełniejszego zwrócenia serca do Pana, który cię kocha i który zapewnia, że „z tymi, którzy Go miłują, współdziałają we wszystkim dla ich dobra” (Rz 8,28). Pamiętaj, że niezależnie od doświadczanych cierpień i ograniczeń, zawsze możesz kochać Boga i przyjmować Jego miłość.

„Panie Jezu, Ty jesteś dobrym Pasterzem. Ufam, ze zawsze jesteś przy mnie, nawet kiedy przechodzę przez ciemną dolinę.”

 
Msze święte
 
w niedziele:
8.00; 10.00;
11.30; 17.00
 
w święta:
8.00; 18.00

    w dni powszednie
18.00  
  


 
Parafia Narodzenia N.M.P.
Dąbrowica 132
21- 008 Tomaszowice
e-mail

Kancelaria parafialna
czynna:
Czwartek 17:00-18:00
Piątek 17:00-18:00
Sobota 17:00-18:00

Tel: 081-5020893

Nr konta:
BS Cyców O/Jastków
71 81911042 2008
8000 4987 0001

 


ADMIN